Kupno nowego tabletu wiąże się z odpowiednim przygotowaniem przed jego użytkowaniem. Tablet od bardzo wielu lat jest na szczycie najbardziej uwielbianych urządzeń mobilnych. Jest mały, poręczny, lekki i daje bardzo wiele możliwości. Nie wymaga stołu, biurka i specjalnych umiejętności. Dlatego bardzo wielu użytkowników internetu decyduje się właśnie na kupno tabletu. Co należy zrobić zaraz po jego zakupie aby korzystanie z niego było w pełni bezpieczne?

Hakerzy nie oszczędzają użytkowników. Bezpieczeństwo tabletu jest bardzo ważne i warto poświęcić temu kilka minut, by twoje osobiste dane nie dostały się w ręce hakerów. Bezpieczeństwo to także odpowiednie ustawienie urządzenia. W pierwszej kolejności ustaw automatyczną blokadę ekranu, którą można zdjąć wyłącznie po wpisaniu ustalonego, bezpiecznego hasła. co jeszcze możesz zrobić aby twój tablet był naprawdę bezpieczny?

  • Skorzystaj z oprogramowania do zdalnego śledzenia urządzenia za pomocą internetu. Jeśli zgubisz urządzenie, bardzo szybko będziesz mógł je namierzyć na komputerze.
  • Uruchom automatyczne aktualizacje, dzięki czemu będziesz zawsze bezpieczny. Łatanie dziur w systemie operacyjnym jest bardzo ważne. Jeśli z tego zrezygnujesz, przestępcy bardzo szybko i jednocześnie łatwo z tego skorzystają.
  • W ustawieniach zwróć uwagę na ustawienie prywatności urządzenia oraz publikowanych na nim treści. Wyłącz możliwość śledzenia we wszystkich aplikacjach i korzystaj z tego tylko wtedy, kiedy naprawdę zajdzie taka potrzeba.
  • Mnóstwo tabletów korzysta z chmury do przechowywania danych. Dokładnie sprawdź co to za chmura, czy informacje w niej są szyfrowane, jaką ma pojemność. Automatyczne udostępnienia danych wgrywanych do chmury powinno być wyłączone od razu, zanim twoje prywatne pliki trafią w niepowołane ręce.
  • Przyjrzyj się synchronizacji aplikacji ze swoimi urządzeniami (laptopem, konsolą, telefonem). Funkcja ta w bardzo wielu sytuacjach się przydaje, ale może nieść za sobą wiele niebezpieczeństw. Dokładnie sprawdź urządzenia z którymi łączy się twój tablet.

Twój tablet jest zabezpieczony, ale czy możesz zrobić dla niego coś jeszcze? Masz przed sobą kilka kroków do zwiększenia bezpieczeństwa swojego urządzenia:

  • Omiń jailbreak wszystkich urządzeń. Ta funkcja skutecznie niszczy wszystkie zabezpieczenia i ułatwia oszustom włamanie.
  • Aplikacje i programy ściągaj wyłącznie ze sprawdzonego i bezpiecznego źródła. Sklep google oraz Apple to idealne miejsce w którym znajdziesz mnóstwo bezpiecznych i sprawdzonych aplikacji. Aplikacje z niesprawdzonych źródeł mogą być dla urządzenia bardzo niebezpieczne.
  • Po instalacji aplikacji zmień ustawienia prywatności. Dokładnie wszystko przeczytaj o zobacz na co pozwalasz swojemu urządzeniu. Czy mają dostęp do kontaktów, galerii zdjęć i innych aplikacji.

 

Tablet zawiera bardzo wiele informacji. Dlatego jak najbardziej powinniśmy dokładnie sprawdzać co udostępniamy i z czego na nim korzystamy.